Podróż przez aromaty - czyli jesienne menu Oregano&Wine

Podziel się

Nowe, autorskie kreacje kulinarne szefa kuchni Tomasza Zdrenki.

I tym razem Tomasz Zdrenka, nasz szef kuchni, udowodnił, że nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. W nowym menu wzbił się na wyżyny kreatywności i stworzył dania oryginalne, dzięki niestandardowym połączeniu smaków i tekstur, a wszystko w cudownym, jesiennym klimacie i oczywiście zgodnie z filozofią Slow Food.

 

 Przystawki i zupy, czyli początek dobrego. 

Nasze nowe przystawki, pobudzą apetyt i będą wspaniałą zapowiedzią dań głównych. Nie lubimy schematów, więc każdą pozycję cechuje wyjątkowa pieczołowitość w doborze składników oraz szeroka gama smaków i aromatów. Chcieliśmy zaskoczyć, więc znajdziecie w nich takie dodatki jak: pączki, bezy, dżemy, czy flambirowane ananasy. Brzmi deserowo? Ale każdy z tych elementów znakomicie pasuje do dań wytrawnych. Na przystawkę można więc zamówić np. podwędzaną gęś z pâté z wątróbek, z gruszką, czarną porzeczką i maślanym pączkiem, czy opiekanego tuńczyka z mirabelką, marynowaną marchwią, flambirowanym ananasem i sosem Ponzu. A to nie koniec naszych propozycji!

Jeżeli nie wyobrażasz jesiennego obiadu czy kolacji bez zupy to będziesz ukontentowany! Sycylijska zupa rybna z kalmarami, pomidorami, imbirem, oliwą selerową lub krem z topinamburu, z tortellini z kasztanami i rozmarynem oraz gruszką w occie jabłkowym - to pozycje z nowego menu, które rozgrzeją i zachwycą! Wiemy jak w sezonie jesienno-zimowym zupy są uwielbiane i nie ma co ukrywać, jemy je o wiele częściej niż wiosną, czy latem, dlatego chcieliśmy, aby sprostały oczekiwaniom nawet najbardziej wybrednych gości. 

 

Dania główne - czyli wizytówka karty dań

Są kwintesencją menu i nie bez powodu nazywane są daniami głównymi. One są najważniejsze, ponieważ są najczęściej zamawiane. W naszym menu znajdziecie takie specjały jak comber z jelenia, troć wędrowną, czy ravioli z pieczoną dynią i serem ricotta. Wszystko oczywiście zgodnie z ideą Slow Food. Dodatki również zostały dobrane tak, aby tworzyły jesienną harmonię smaków.

 

 

Desery, czyli kropka nad “i” każdego posiłku. 

Nasz szef kuchni postarał się, aby deser był cudownym zwieńczeniem obiadu, czy kolacji. Bazą naszych deserów są znane klasyki - w jednym mus czekoladowy, w drugim beza. Otoczone są niezwykłymi dodatkami, dzięki którymi stają się absolutnie wyjątkowe. 

 

Jesień się kocha, bądź nienawidzi, jednak po spróbowaniu potraw z naszego nowego menu zdecydowanie się ją pokocha!